Description
Product information “Nomi Tang – Fun Plug Set”
Fun Plug Set is perfect for every experience level of anal explorers. It contains the 2 plugs Plug-Me-In and Fun Plug RC, designed to rock your body by teasing and pleasuring your most sensitive areas.
Plug-Me-In is designed for beginners. Its small size with the seamless silicone covers the 99 gram weight, providing internal sphincter stimulation and it enhances the pressure on the prostate.
Fun Plug RC : Distinguishing from other vibrating plugs, it features a weighted metal mold and its rounded shape with vibrating and heating function for more stimulation, stretch and a feeling of fullness.
Features :
• Set of 2 butt plugs
• Delivers deep and precise stimulation to the prostate
• The tapered tip allows for easy insertion, while the bulb shape provides pleasurable pressure directly to the prostate.
Plug Me In
• Seamless silicone covered and 99g weighted, for both training and pressure sensation
• Small size, ideal for easy insertion
• Loop handle for more fun and pleasure
• Rippling sensations every time you move it
Fun Plug RC
• Heating function, which provides an intelligent and comforting warmth to the posterior region
• Wireless remote control for convenient operation
• 10 vibration patterns
• Sophisticated prostate stimulation
• Quiet operation, powerful motor
• USB rechargeable (USB charging cable included)
• Waterproof (IPX7)
Specification:
Plug Me In |
|
| Material: | Seamless silicone |
| Size: | Height: 109mm, diameter: 28mm, insertable length : 77.5 mm |
| Weight: | 99g |
Fun Plug RC |
|
| Material: | Seamless silicone |
| Control Type: | Control button & remote control |
| Size: | Height: 103mm, diameter: 35mm, insertable length : 86 mm |
| Weight: | 89g |
| Power Source: | Rechargeable battery |
| Charging Time: | 90 minutes |
| Operation Time: | 45 minutes |
| Max. Noise Level: | 60 dB |
| Contents: | Plug Me In, Fun Plug RC, user manual, USB charging cable |
Download:
• User Manual
| Color: | Black |
|---|





Reviews
There are no reviews yet.