Description
Iker Neo is an interactive pulsating prostate vibrator that will send your pulse racing as you elevate intimate play. Discover the ultimate trio of prostate vibration and pulsation along with vibrating perineal massage.
Ideal for intermediate to advanced users, Iker Neo features bulbous curves for a fuller feeling and a flexible neck for easier positioning.
Explore 5 vibration modes and intensities, while the shaft head offers 5 independent pulsation settings for deep, targeted stimulation.
Savor the rainbow-filled journey as color-changing lightsindicatevibration modes. Pleasurable and practical,Iker Neo also features waterproof construction, USB-charging, atravel lock, amemory function, andbattery lights.
As part of the SVAKOM Connexion Series, Iker Neois app-controlled so you cancustomize settings, play long-distance, and sync with interactive adult video as well ascam sites.
| Material | Liquid Silicone, ABS |
| Size | 101×135×33mm |
| Insertable Size | 100×31mm |
| Battery Capacity | 550mAh |
| Battery Type | Polymer Lithium Battery |
| Rated Charging Voltage | 5.0V |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Charging Time | 1.5H |
| Battery Life | 1.5H |
| Modes | 5 (Vibration); 5 (Pulsation) |
| Intensity Levels | 5 (Vibration); 5 (Pulsation) |
| Waterproof Level | Waterproof |






Reviews
There are no reviews yet.